Certyfikat
ISO 9001
Opieka
w ramach NFZ

Telefon całodobowy

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia wizyty w Regionalnym Centrum Nefrologii.

W razie nagłej potrzeby mamy telefon alarmowy czynny całą dobę. Jeśli pojawi się taka potrzeba zapraszamy do skorzystania z niego.

Zadzwoń: 94 37 27 385

Godziny otwarcia

Stacja Dializ i Oddziałcałodobowo
Poradnia nefrologiczna 07:00 - 15:00
Poradnia diabetologiczna
wtorek07:00 - 15:00
środa14:00 - 18:00

Co oferujemy

Hemodializa

Hemodializa to jedna z metod leczenia nerkozastępczego. Polega na usuwaniu z krwi szkodliwych produktów przemiany materii oraz nadmiaru wody i nadmiaru jonów szkodliwych dla zdrowia.

więcej

Dializa otrzewnowa

Kolejną metodą leczenia nerkozastępczego jest Dializa Otrzewnowa. Oczyszczanie krwi odbywa się poprzez wykorzystanie naturalnej, fizjologicznej bariery jaką jest otrzewna.

więcej

Poradnia nefrologiczna

eżeli rozpoznanie choroby nastąpi odpowiednio wcześnie, można wdrożyć leczenie zachowawcze. Prowadzi je specjalista nefrolog w Poradni Nefrologicznej.

więcej

Oddział

W oddziale dysponujemy 18 łóżkami na salach 2-4 osobowych, każda z sala ma bezpośredni dostęp do łazienki.

więcej
7
lekarzy
1000+
dializ miesięcznie
20
łóżek na oddziale
20
lata działalności

Regionalne Centrum Nefrologii (RCN) w Szczecinku

skupia się na kompleksowej opiece nad pacjentami z przewlekłą chorobą nerek. RCN Dializa udziela świadczeń zachowawczych w poradni nefrologicznej, leczniczych i diagnostycznych w stacji dializ - hemodializa i dializa otrzewnowa, hemodiafiltracja, techniki ciągłe, dializa ostra - i oddziale nefrologiczno-internistycznym.

Centrum Nefrologii prowadzi również diagnostykę ultrasonograficzną (USG) w chorobach nerek oraz przyjmuje chorych celem wytworzenia dostępu naczyniowego do hemodializ: przetoka tętniczo-żylna, z naczyń własnych i protez oraz cewniki ostre i permanentne.
Satysfakcja Pacjentów100%

Certyfiksty & Wyróżnienia

Najczęściej zadawane pytania

Mam obrzęki nóg, jakie badania mam wykonać?

Najlepiej skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym, który po zbadaniu może skierować na badania dodatkowe i ewentualnie konsultacje specjalistyczne. Wśród najczęstszych przyczyn obrzęków wymienia się przewlekłą niewydolność żylną, choroby serca, wątroby, niedoczynność tarczycy i choroby nerek. Badania, które w szybki i prosty sposób wykluczą chorobę nerek jako przyczynę obrzęków, to stężenie kreatyniny w surowicy i badanie ogólne moczu. Brak białka w moczu oraz prawidłowe stężenie kreatyniny wykluczają z bardzo dużym prawdopodobieństwem chorobę nerek jako przyczynę obrzęków.

Choruję na cukrzycę od 12 lat, mam podwyższoną kreatyninę. Czy powinnam być pod opieką Poradni Nefrologicznej?

To zależy jak duży ma Pani aktualnie poziom kreatyniny, lekarz rodzinny podejmuje decyzję, czy należy Panią skierować na konsultację. Najczęściej do naszej poradni zgłaszają się pacjenci w czwartym stadium przewlekłej niewydolności nerek.

Mój lekarz zaproponował mi leczenie niewydolności nerek dializą otrzewnową. Czy to dobra metoda, a może hemodializa jest lepsza?

Wg zaleceń najlepszą metodą leczenia niewydolności nerek jest przeszczepienie nerki przed rozpoczęciem leczenia dializą. Niestety jest to dość skomplikowana procedura i nie wszyscy pacjenci mogą z niej skorzystać. Jeśli pacjent akceptuje dializę otrzewnową, to jest to najbardziej korzystna opcja leczenia, w której nerki własne pacjenta dłużej utrzymują swoje funkcje.

Czy u Państwa można wykonać przetokę do dializ?

Tak, posiadamy wykwalifikowanych lekarzy i duże doświadczenie w wytwarzaniu przetok do dializ z naczyń własnych. Polecamy odpowiednio wcześniej rozważyć wykonanie takiego zabiegu, co może uchronić przed koniecznością założenia cewnika do dializ.

Na pytania odpowiedział specjalista nefrolog lek. Paweł Haraziński.